Camille Ct / Camille’nin Güçsüz Olduğu Karakterler

Camille Ct / Camille’nin Güçsüz Olduğu Karakterler
Camille Ct / Camille’nin Güçsüz Olduğu Karakterler

Leauge of Legends’in çok güçlü karakterlerinden birisi olan Camille, karşınıza geldiği zaman size zorluk çıkartabilir. Bu yüzden sizler için Camille’nin Counter karakterlerini bu içeriğimizde sizin için derledik. İşte Camille CT…


Camille Counter (CT)

Her ne kadar güçlü olursa olsun Camille karakterinin de güçsüz olduğu bazı karakterler vardır. Bu karakterler kısaca Fiora, Jax, Renekton ve Shaco’dur. Eğer Camille’in CT karakterleri olan bu kahramanları karşısına alırsanız oyun içinde ondan bir adım önde olursunuz.

Camille’den Güçsüz Olan Karakterler

Çok güçlü bir karakter olan Camille’yi alt edebilmeniz için karşısına dikkatli bir şekilde kahraman almanız gerekmektedir. Oyunda rahat bir şekilde farm yapabilmek ve oyunu domine edebilmek için Camille’nin karşısına bazı karakterleri almamanız gerekir. Eğer yukarıdaki Jhin, Varus, Sona ve Singed gibi karakterleri alırsanız kazanma oranınız çok düşüktür. O yüzden mümkün olduğunca bu karakterleri Camille’nin karşısına almamaya özen gösterin.

Camille Yetenekleri

Camille yetenekleriyle öne çıkan karakterlerden birisidir. Bu kısımda sizin için Camille karakterinin yeteneklerini derledik. İşte o yetenekler.

Değişken Savunma

Şampiyonlara yönelik düz vuruşlar, rakibin hasar türüne (Fiziksel veya Büyü Hasarı) karşı Camille’in canının %20’sine eşdeğer bir kalkan sağlar. Bu kalkan sadece 1,5 saniye boyunca sürer. Bu yeteneğin 10-20 saniye bekleme süresi vardır.

İmha Protokolü

Bu yetenek Camille’in bir sonraki saldırısına ek hasar vermesini ve ek hareket hızı kazanmasını sağlar. Kısa bir süre içinde yeniden kullanılabilir olan bu yetenek Camille iki saldırısı arasında beklerse yüksek oranda ek hasar verebilmesini sağlar.

Keskin Çelme

Camille koni şeklinde bir alana saldırıp hasar verir ve yavaşlatır. Bu koninin dış yarısında kalan rakip birimler yavaşlar ve ekstra hasar alır. Bu koni Camille’in iyileşmesini sağlar.

Kanca Atışı

Bu yetenek Camille’in kendisini bir duvara doğru çekmesini ve duvara vardıktan sonra kendisini uzağa atarak rakipleri havaya savurmasını sağlar.

Hextech Ültimatomu

Camille kendisini rakip şampiyona doğru atar ve rakibini belli bir alana hapseder. Bu alan içerisinde normal saldırılarıyla rakip şampiyona ilave büyü hasarı verir. Rakibini 2,5 / 3,25 / 4 saniye süresince bu alana hapseden Camille alandan ayrılırsa Hextech Ültimatomu sona erer.

Camille Karakterinin Hikayesi

Camille’in ailesi zenginliğinin çoğunu tözkabuklardan toplanan ender bir kristalden gelir. Bu tözkabuklar Shurima’ya özgü canlılardır. Ender bir kristal olan bu hex-kristallerinde sadece büyü yapma yeteneğiyle doğmuş kişilerin kullanabildiği bazı güçler bulunur. Kristal toplamak için düzenlenen ilk keşif gezilerinden birinde kolunu kaybeden Camille’in büyük büyük teyzesinin bu fedakarlığı ailesinin temel ilkesini açıklayan özlü söze de ilham vermiştir: “Ailem için her şey feda” Tözkabuklar sınırlı bir kristal kaynağıydı. Camille’in ailesi kimyasal teknolojiye ve rün simyasına yaptıkları bazı gizli yatırımlar sayesinde güçsüz ama üretimi kolay olan, yapay hex-kristalleri geliştirdiler. Fakat bu icadın bedeli aile için ağır oldu. Yapay kristal imalatının, Zaun Grisi’ne en büyük katkıyı  yapan etkenlerden biri olduğu uzun süredir iddia ediliyor.