Teemo Ct | Teemo’nun Güçsüz Olduğu Karakterler

Teemo Ct | Teemo’nun Güçsüz Olduğu Karakterler
Teemo Ct | Teemo’nun Güçsüz Olduğu Karakterler

Oyunun en sinir bozucu karakterlerinden birisi olan Teemo karşınıza geldiğinde size oyun oynatmayabilir. Bu yüzden sizler için içeriğimizde Teemo’nun karşısına alabileceğiniz güçlü karakterleri derledik. İşte Teemo Ct. Lol kadın karakterlerinin hikayeleri hakkında bilgi için buraya tıklayınız.


Teemo Counter (CT)

Teemo gibi bir karakterin karşısında iyi bir performans göstermek için alabileceğiniz bazı karakterler vardır. Bu karakterler Akali, Yorick, Jayce, Pantheon ve Rumble dir. Bu karakterleri Teemo’nun karşısına alırsanız oyun içerisinde sıkıntı çekme olasılığınız çok düşüktür.

Teemo’dan Güçsüz Olan Karakterler

Eğer birazdan sayacağımız karakterleri Teemo’nun karşısına alırsanız oyunu idare edebilmeniz ve farm yapabilmeniz çok zor olacaktır. Mümkün olduğunca Darius, Garen, Nasus, Tryndamere ve Singed karakterlerini Teemo’nun karşısına almamaya özen gösteriniz.

Teemo Yetenekleri

Kaçak Dövüş

Teemo, kısa bir süre boyunca olduğu yerde durur ve hiçbir şey yapmazsa istediği süre boyunca görünmez hale gelir. Çalı içinde hareket ederken de görünmez hale gelebilen Teemo, görünmezliğini bozmadan dolaşabilir ve rakibini şaşırtabilir.

Kör Eden Dart

Rakibin görüşünü etkileyen güçlü bir zehirle hedefe hasar veren Teemo, etki süresi boyunca hedefin kör olmasına yol açar ve düz vuruş hasarı yemez.

Seri Adım

Teemo bu yeteneği sayesinde koşuşturmaya başlar ve rakip bir şampiyon ya da kulenin saldırısına uğrayana kadar Hareket Hızı artar. Teemo, depara kalkar ve bir darbe alsa bile kaybetmeyeceği ilave Hareket Hızı elde edebilir.

Zehirli Atış

Teemo’nun her saldırısı rakibi zehirler, vuruş anında ve sonraki 4 saniye boyunca hasar vermeye devam eder. Teemo’nun bu normal saldırıları hedefe büyü hasarı verir.

Tehlikeli Tuzak

Teemo, çantasında bulundurduğu mantarlardan birini kullanarak yere patlayıcı bir zehirli mantar atar. Rakiplerinden birisi bu tuzağa basarsa; tuzaktan, rakipleri yavaşlatıp hasar almalarına sebep olan bir zehir bulutu salıverilir. Teemo, yerdeki başka bir mantarın üzerine mantar atarsa, attığı yöne doğru mantar seker.

Teemo Karakterinin Hikayesi

Teemo, Bandle Şehri'ndeki yordle kardeşleri arasında bir efsanedir. Yordlelara göre, Teemo'da bir tuhaflık var ama ne olduğunu tam bilemiyorlar. Teemo diğer yordlelarla vakit geçirmeyi sevse de, Bandle Şehri'nin devam eden savunmasına katılmak için sık sık tek başına görevlere çıkmakta ısrar ediyor. Teemo aslında çok sıcak kanlı olmasına rağmen savaş esnasında kafasında bir sigorta atıyor. Böylece devriye gezerken almak zorunda olduğu canlar vicdanına yük olmuyor. Gençliğinde daha acemiyken bile eğitim çavuşları ve diğer acemiler, normalde çok sevimli ve kibar olan Teemo'nun savaş eğitimi başlar başlamaz ölümüne ciddi ve çok etkili bir hale gelmesinden biraz rahatsız olurdu. Teemo'nun üstleri onu çabucak, Megling Komandoları ile birlikte Bandle Şehri'nin en seçkin Özel Kuvvetleri'nden biri olan Anagemi Öncüleri'ne yönlendirdi. Çoğu yordle, tek başlarına çıktıkları keşif görevlerini pek ustalıkla başaramasa da, Teemo bunlarda dikkat çekecek kadar başarılı. Bandle Şehri'ni casuslardan korumaktaki daimi başarısı, onu açık ara yaşayan en tehlikeli yordlelardan biri yapıyor. Ama en sevdiği handa onunla bal birası kupalarını tokuştururken bunu asla fark edemezsiniz. Özel silahı hava tüfeğinde, balta girmemiş Kumungu Ormanlarından bizzat topladığı nadir bir ajunta zehri kullanıyor. Teemo yakın zamanda, uzun süren yalnızlık dönemleriyle başa çıkabilmek için kendisi gibi Bandle Şehri Özel Kuvvetleri üyesi olan Tristana ile arkadaşlık kurdu. Ufak tefek bir savaşçı olsa bile, kocaman ve korkutucu kararlılığı birçok rakibinin dizlerini titretiyor.