Bilgisayar İçin En İyi VPN Programları 2022 (ÇALIŞIYOR)

Bilgisayar İçin En İyi VPN Programları 2022 (ÇALIŞIYOR)
Bilgisayar İçin En İyi VPN Programları 2022 (ÇALIŞIYOR)

Hepimiz bazı durumlarda VPN ihtiyacı duyarız. Bizde sizler için en iyi vpn programlarını derledik. Ülkemizde yaşanan durumlardan ötürü olsun veyahut küçük kaçamaklarımız için bile VPN kullanmak isteriz. Ancak ücretsiz olarak kullanabileceğimiz çok az sayıda VPN vardır. Ücretsiz bir şekilde vpn kullanmak istiyorsanız. İçeriğimizi okuyarak sıralamamız da yer alan ücretsiz VPN'leri deneyebilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz en iyi 10 vpn programı...


VPN Nedir?

Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) olarak bilinen VPN terimini çok fazla yerde duymuş olmalısınız. Basit anlatımla internet üzerinde kurulu bilgisayar grubundan oluşmaktadır. Bu özel bilgisayar ağı, örneğin yerel bir ağa fiziksel erişimi bulunmayan, dışarıdaki bir kişi tarafından ağ kaynaklarına erişmekte kullanılabilmektedir. Bunun yanında VPN'ler, farklı konumlarda bulunabildiğinden, sizi ülkelerin kısıtlamalarından (yasaklı web siteleri ve IP'ler gibi) kurtarabilirler.

 

vpn nedir


En İyi VPN Programları 

Türkiye’de bulunan sansürlerden kurtulma veya tamamen anonim kalmak gibi konularda size yardımcı olabileceğini düşünerek doğru VPN’i seçmenize yardımcı olacak bu rehberi hazırladık. İşte en iyi 10 vpn programı!


1- TunnelBear

Internette kimse görmeden dolaşmak ve arkanızda iz bırakmamak istiyorsanız sıralamamızın ilk başında TunnelBear var. En iyi özelliği üst düzey güvenlik ile kimliksiz web etkinliklerini garanti etmesi. Dezavantajı ise sınırlı sayıda sunucusu bulunduğundan internet hızınızı çok fazla düşürüyor olması. Ancak giremediğiniz sitelere ulaşmaksa amacınız gerçekten işinizi görebilecek bir programdır.

 

en iyi vpn programı


2- ProtonVPN

Güvenlik ve gizlilik konusunda TunnelBear'dan eksik kalmayan ProtonVpn'in en iyi avantajı çok daha yüksek internet hızı vermesidir. Ücretli sürümü de bulunmaktadır. Ancak oldukça pahalıdır. Ücretsiz sürümü yani deneme süresi sona erdikten sonra sadece 3 ülkede 5 ayrı sunucuya bağlantı sağlamanıza izin vermektedir.

 

en iyi vpn programları 1


3- Hotspot Shield

Bir zamanlar gerçekten oldukça popüler olan ve sürekli reklamlarını gördüğümüz VPN servisi kullanıcı gizliliği tartışmaları nedeniyle popülerliğini kaybetmiştir. Yine de gerçekten iyi bir VPN tercihi olabilir. 7 günlük deneme sürümüyle işinizi oldukça hızlı bir şekilde halletmenizi sağlayacaktır.

 

en iyi vpn programları 2


4- Windscribe

Ücretsiz VPN programları arasında en iyi hizmeti sunan programdan sizlere biraz bahsetmeliyiz. Zira bu servis, 10 farklı ülkeye yüksek hızlı erişimi ve 10GB kotası ile ücretsiz sürüm olduğunu sizlere unutturacak bir VPN programıdır.

 

en iyi vpn programları 2020


5- NordVPN

En dikkat çeken özelliği ise basit kullanışı olmasıdır. Kolay bir şekilde kullanabileceğiniz arayüzü ve üst seviye kullanıcı güvenliği sağlaması gibi özellikleriyle tercih edebileceğiniz VPN programlardan biridir.

 

en iyi vpn hizmetleri 2020


7- ExpressVPN

Dünyanın en tecrübeli VPN programı olarak bilinen ExpressVPN yüksek hızda anonim web deneyimi sunmaktadır. 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelmektedir. Ayrıca memnun kalmayan kullanıcıların paralarını da iade etmektedir.

 

en iyi vpn


8- IPVanish

Kullanıcılara servisi özelleştirmek için pek çok farklı seçenek ve ayar sunmaktadır. En iyi şekilde kullanmak için kısa bir öğrenme süreci geçirebilirsiniz. Servis genel olarak ortalama bir kalite sunmaktadır. Dezavantajlarından biri ise sadece 3 günlük bir deneme sürümü bulunmaktadır.

 

en iyi vpn programları


9- Opera VPN

İnternette gezinirken IP adresinizi maskeleyen bir VPN ile entegre olmuştur. Tarayıcı ayarlarında VPN'yi aktifleştirmeniz gerekiyor. Çünkü OperaVPN bir tarayıcı eklentisidir. Bu yüzden tarayıcı etkinlikleriniz güvenli olsa da banka kartı bilgileriniz gibi önemli bilgilerinizi bu VPN aracılığıyla kullanmamanız gerekmektedir.

 

en iyi vpn programları 2020


10- Speedify 

VPN protokollerini kullanarak bağlantı hızını arttırmak amacıyla yapılan bu program. Kanal bağı teknolojisi ile bağlantı hızınızı gözle görülür derecede arttırır. Ancak iki kat internet kotası kullandığını unutmayın. Çoğu ücretsiz VPN programı gibi premium bir şekilde satın alabilirsiniz. Ancak ücretsiz versiyonunu da kullandığınızda güvenlik dışında pek bir fark bulunmamaktadır.

 

en iyi vpn programları 2020