Vayne Ct - Vayne’nin Güçsüz Olduğu Karakterler

Vayne Ct - Vayne’nin Güçsüz Olduğu Karakterler
Vayne Ct - Vayne’nin Güçsüz Olduğu Karakterler

Alt koridorun güçlü karakterlerinden birisi olan vayne karşımıza çıktığında bizlere sorun çıkarabiliyor. Bu yüzden sizler için Vayne’nin güçsüz olduğu karakterleri derledik. İşte Vayne Ct… Lol kadın şampiyonları hakkında bilgiler için League of Legends En Çekici Kadın Karakterleri ve Hikayeleri adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.


Vayne Counter (Ct)

Vayne’nin karşısında güçsüz kalmamak için çok dikkatli olmalısınız. Karakter seçimi Vayne gibi bir karakteri alt edebilmek için çok önemlidir. Vayne’ye karşı Ashe, Caitlyn, Draven, Graves ve Quinn karakterlerini alırsanız koridorda güçsüz olma olasılığınız çok düşük olacaktır.

Vayne’den Güçsüz Olan Karakterler

Vayne güçlü bir karakterdir ve karşısına dikkatli bir şekilde şampiyon almanız gerekmektedir. Eğer Vayne’nin karşısına Ezreal, Lucian, Renekton ve Sivir karakterlerini alırsanız oyun içerisinde işlevsiz kalma olasılığınız yüksek olacaktır.

Vayne Yetenekleri

Gece Avcısı

Vayne kendisine kötülük yapanları acımasızca avlar. Yakınındaki rakip şampiyonlara doğru ilerlerken 30 hareket hızı kazanır.

Takla

Bir sonraki atışında hedefi tutturmak için kısa mesafeli takla atan Vayne dikkatle pozisyon alır. Vayne’nin bu hareketi bir sonraki saldırısının ek hasar vermesini sağlar.

Gümüş Ok

Vayne kötü varlıklara karşı okların ucunu zehirli ve nadir bir madenle kaplar. Aynı hedefe karşı arka arkaya gerçekleştirdiği üçüncü saldırı veya yetenek hedefine daha yüksek bir hasar verebilmesini sağlar.

Kazıkatar

Vayne sırtındaki ağır arbaleti çekerek attığı aşırı büyük ok hedefini geri savurur ve ona hasar verir. Oku attığı hedefi duvara çarparsa, duvara sabitlenir ve ek hasar alır.

Son Hazırlık

Son bir hesaplaşmaya hazırlanan Vayne bu yeteneği sayesinde saldırı gücü kazanır, Takla yeteneğini kullanığı anda görünmez olur ve Gece Avcısı yeteneğinden kazandığı hareket hızı üç katına çıkar. Takla 1 saniyeliğine görünmezlik verir ve Gece Avcısı’nın sağladığı ilave hareket hızı 90 değerine çıkar.

Vayne Hikayesi

Shauna Vayne, hayatını ailesini katleden iblisi bulup öldürmeye adamış amansız bir canavar avcısı. Bileklerindeki arbaletler ve kalbindeki nefretle Vayne, yalnızca karanlık güçlerin kullanıcılarını ve ortaya çıkardıkları yaratıkları yok ederken gerçek anlamda mutlu olabiliyor. Vayne varlıklı bir Demacia ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya geldi ve ayrıcalıklı bir eğitimden geçti. Çocukluğunun büyük bölümünü kitap okumak, müzik öğrenmek ve malikânenin bahçesinde yaşayan çeşitli böcekleri toplamak gibi uğraşlarla geçirdi. Ebeveynleri, gençliklerini Runterra’yı dolaşarak geçirse de Shauna’nın doğumunun ardından Demacia’ya yerleşmişti. Bu kararlarında Demacia’lıların birbirlerini gerçek anlamda koruyup kollamalarının büyük etkisi olmuştu. On altıncı yaş gününden kısa süre sonra bir yaz ortası ziyafetinin ardından evine dönen Vayne, asla unutamayacağı bir manzarayla karşılaşmıştı. İnanılmaz derecede güzel ve başında boynuzlar olan bir kadın, ailesinin kan içindeki cesetlerinin önünde ayakta duruyordu. Vayne korku ve acı dolu bir çığlık attı. İblis, genç kıza korkunç ve şehvetli bir gülümseme fırlattı ve gözden kayboldu.