Dilek Duası Nedir? En Etkili Dilek Duası!

Dilek Duası Nedir? En Etkili Dilek Duası!
Dilek Duası Nedir? En Etkili Dilek Duası!

Her insanın bir dileği veya bir isteği vardır. İsteğinin gerçekleşmesi dua edebilirsiniz. Bir dileği olanlar ve bu dileğin bir an önce gerçekleşmesini isteyen her insanın okuması gereken dua nedir. Bu dua Allah'ın izniyle sizin dileklerinizin gerçekleşmesini sağlayacak. Bu yazımızda sizlere çok etkili olan dilek duasından bahsedeceğiz. Peki çok etkili olan dilek duası nedir;


Dilek Duası Nedir?

Allahu Teala yarattığı kullarına her zaman bana sığının demiştir. Bunun sebebi insanların aciz bir varlık olması ve her şeyi tek başına yapamamasıdır. Dilek duası, Allahu Teala'ya sığınıp bir isteğin gerçekleşmesi isteyince okunur. Bu duayı saf ve temiz bir kalple okumak duanın kabul olması için önemli bir etkendir. Duayı okumadan önce abdest almanız daha uygun olur. Sonrasında ise besmele çekip, Fatiha suresini okumaya başlayabilirsiniz. Daha sonrada duayı okuyabilirsiniz.

Dilek Duası Okunuşu

Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullahel'azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh. Bu çok etkili bir dua olan Dilek duasının Arapça halidir. Duayı okuyan kişinin saf ve temiz bir kalple ve içtenlikle okuması gerekmektedir. Duayı Arapça okumak hayırlara vesile olan bir durumdur ve alimler tarafından da belirtilmiştir.

Dilek Duası Türkçe Okunuşu

Senin razı olmadıklarından ve yaptıklarımdan beni affet. Yapmadıklarımı da yapmamdan koru beni ey Allah'ım. Kendisinden hiçbir ilah bulunmayan Hay, Kayyum ve Azim olan Allah'a istiğfar eder, günahlarımdan pişman olup, sadece ona sığınırım. Çok etkili olduğu belirtilen dilek duasının Türkçe hali bu şekildedir. Dua Türkçe ve ya Arapça şekilde de okunabilir.

Dilek Duasının Fazileti

Allahu Teala kullarının her zaman kendilerinden isteklerde bulunmasını ister. İyi bir müslüman her zaman Allahu Teala'yı zikreder, ona şükreder. Aynı zamanda da Allahu Teala'dan istekleri de olur. Her insanın tek başına yapamayacağı veya gücünün yetmediği bir durum olur. Bu durumu düzeltmek için Allahu Teala'dan istekte bulunur. Fakat ilk önce yapılması gereken neyse onu yapmak için elinden geleni yapmak gerekir. Önerilen İçerik: Bereket İçin Okunması Gereken Dualar İnfoburda.com