En İyi Darius Counter Karakterleri, Darius Ct ve Darius'un Güçsüz Olduğu Şampiyonlar

En İyi Darius Counter Karakterleri, Darius Ct ve Darius'un Güçsüz Olduğu Şampiyonlar
En İyi Darius Counter Karakterleri, Darius Ct ve Darius'un Güçsüz Olduğu Şampiyonlar

Üst koridorun güçlü şampiyonları arasında yer alan Darius'un koridorda zayıf kaldığı şampiyonlara yakından baktık. İşte Darius Ct karakterleri.

Darius'a Karşı Nasıl Oynanır?

Seçim sırası size gelmeden önce rakip takım Darius almışsa eğer menzilli bir karakter almanızı öneririz. Darius, lane aşamasında 1v1'de güçlü olan nadir karakterlerden birisidir. Bu yüzden uzaktan dürtmeler yaparak rakibinizin canını yiyebilirsiniz. Aksi taktirde Darius'un tüm kombosunu yerseniz ölüm kaçınılmaz olur.

Darius - Zayıf Olduğu Şampiyonlar

Darius'un karşısına bu tip şampiyonlar alarak koridor aşamasını rahat ve üstün geçirebilirsiniz. Ek olarak bu karakterleri aldığınız zaman illa zafer alacaksınız diye bir şey yok tamamen olay sizin yeteneğinizde.

Darius - Güçlü Olduğu Şampiyonlar

Darius, bu tip yakın mesafe karakteriyle karşılaştığında kolayca rakiplerini 5 yük yaparak kesebilmektedir. Skor durumu aynı zamanda oyuncunun aldığı sihirdar büyüleri de etkileyebilmektedir.

Darius Skilleri

Darius, E yeteneği hariç diğer yaptığı tüm saldırılarda pasifini tetiklemektedir. 5 yüke ulaşan kasmış bir Darius'u durdurmak imkansız.

Darius Kombosu

İlk olarak rakibinizle olan mesafe düz vuruş yapmanız için yeterliyse savaşa W yeteneğiyle başlamanızı öneriyoruz. Daha sonra Q ve E yeteneklerini kullanarak ultiyi son olarak atıyoruz. Yani = W + düz vuruş + Q + düz vuruş + E + düz vuruş + R Diğer bir farklı durum ise rakibinizi E yeteneği ile rakibinizi kendinize çekerek tüm kombonuzu yapmanız gerekmektedir. Yani = E + düz vuruş + W + düz vuruş + Q + düz vuruş + R

Noxus'un Eli Darius Hikayesi

Darius'la kardeşi Draven, bir liman şehri olan Basilich'te büyümüş iki yetimdi. Darius karınlarını doyurabilmek için çabalardı; sürekli kendilerinden büyük sokak çocuklarıyla ve kardeşine zarar vermeye kalkışan diğer herkesle, hatta şehir muhafızlarıyla bile kavga ederdi. Sokaklardaki yaşamlarının her günü, hayatta kalmak için mücadele etmekle geçerdi. Darius on ikinci baharını gördüğünde, vücudunda bazı askerlerin ömür boyu aldığından çok daha fazla yara izi vardı.

Durum çok nazikti. Darius Noxus'un Eli olduğu için, soylu ailelerden pek çoğu onun Darkwill'in intikamını almasını bekliyordu. Ama Darius, itibarı zedelenmiş bir general olan Swain'i tanır ve ona çok saygı duyardı. Birkaç yıl önce Ionia'da düzenleyip başarısız olduğu saldırı yüzünden ordudan ihraç edilmesine de karşı çıkmıştı. Noxus'un Eli, sadakat yeminini herhangi bir yöneticiye değil Noxus'un kendisine ederdi. Swain de imparatorluk için hayal ettiği yeni geleceği dürüstçe paylaşan bir adamdı. Darius, Swain'in komutasına girmekten onur duyacağı bir lider olduğunu düşünüyordu... ama Swain'in başka hesapları vardı.

Trifarix sisteminin kurulmasıyla Noxus'u üç kişi yönetecek, her biri de kuvvetin bir prensibini temsil edecekti: Geniş görüşlülük, güç ve kurnazlık. Darius konseyde görev almayı seve seve kabul etti ve yepyeni, elit bir askeri güç kurma görevini üstlendi. Trifaria Lejyonu adını taşıyacak olan bu güçte sadece ve sadece imparatorluğun en sadık ve prestijli savaşçıları yer alacaktı. Darius da Noxus ordularının yeni bir fetihler çağı başlatmasına öncülük edecekti. Bu hikaye League of Legends'ın resmi sitesinden alınmıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.