En İyi Filmler, En Güzel Filmler ve Unutulmayan Filmler Listesi

En İyi Filmler, En Güzel Filmler ve Unutulmayan Filmler Listesi
En İyi Filmler, En Güzel Filmler ve Unutulmayan Filmler Listesi

İzleyince hangisinin daha iyi olduğuna karar veremeyeceğiniz birbirinden güzel en iyi 10 film

Bu listede sizlere spoiler vermeden izlemeye doyamayacağınız, izledikçe tekrardan izlemek isteyeceğiniz, izledikten sonra sizi etkisi altına alacak ya da replikleriyle hayatınıza yön verecek filmleri derledik. En iyi filmler, unutulmaz filmler, en güzel filmler, imdb en iyi filmler, en iyi filmler listesi, en iyi film önerileri sorularının cevabını sizler için araştırdık. İşte en iyi 10 film;

10. Babam Ve Oğlum (2005) - IMDb: 8.3

babam ve oğlum Listemize 10. sıradan giren ve tek Türk filmi olan Babam ve Oğlum 12 Eylül darbesinin yıktığı hayatlardan birini anlatıyor. Deniz bir gazetede yazar olarak çalışan babası tarafından yetiştirilmiştir. Annesi daha doğmadan ölmüş olan Deniz'in babası dışında tanıdığı akrabası yoktur. Babasından alığı şaşırtıcı haberle hayatı değişecektir. Filmin Başrol Oyuncuları: Fikret Kuşkan, Hümeyra, Özge Özberk Tür: Dram, Komedi Fragman İçin Tıklayın.

9. Cesuryürek (1995) - IMDb: 8.3

cesuryürek 9.sıradan listemizde yer alan Cesuryürek,William Wallace yaşadığı acılar sonra memleketi İskoçya'ya geri dönmesini anlatıyor. Sakin bir hayat sürmek için çiftçilik yapmak isteyen Wallace, çocukluk aşkıyla karşılaştığında onu olaylar zincirinin içine çekeceğini bilmemektedir. Filmin Başrol Oyuncuları: Mel Gibson, Sophie Marceau, Catherine McCormack Tür: Dram, Aksiyon Fragman İçin Tıklayın.

8. Matrix (1999) - IMDb: 8.7

8.sıradan listemize giren efsanevi Matrix filmi Keanu Reeves, Laurence Fishburne gibi efsane isimlerin başroldedir. Neo, tehlikeli bir adam olan Morpheus'un gerçeği bildiğine inanmaktadır. Güzel Trinity ile gece vakti tanışan Neo, kızın götüreceği dünyada, Neo Morpheus'u bulacak ve Matrix'le ilgili birşeyer öğrenecektir. Filmin Başrol Oyuncuları: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss Tür: Aksiyon, Bilimkurgu Fragman İçin Tıklayın.

7. Gladyatör (2000) - IMDb: 8.5

gladyatör 7.sıradan listemize giriş yapan Gladyatör Roma döneminde bir general olan Maximus'un imparatorluğun hiyerarşik basamaklarında gitgide yükselmesini konu alır. Tahtın varisi olan Commodus, babasının kendisi yerine bir yabancı olan Maximus'u ön planda tutmasından rahatsız olmaktadır. Bunun yüzünden Maximus ve ailesinin ölüm emrini çıkartır. Filmin Başrol Oyuncuları: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen Tür: Epik, Macera Fragman İçin Tıklayın.

6. Yeşil Yol (2000) - IMDb: 8.6

yeşil yol Listemizde 6.sırada yer alan Yeşil yol filmi hepimizin unutamadığı tekrardan izleyip her defasında ağladığımız o sahnesiyle aklımızda kalmaktadır. Bir hapishane görevlisi ile mahkumun öyküsünü anlatan film, idam edilen mahkumların son yolculuğuna hazırlanmasını ve sonrasında gelişen olayları anlatır. Filmin Başrol Oyuncuları: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse Tür: Fantastik, Polisiye Fragman İçin Tıklayın.

5. Yıldızlararası (2014) - IMDb: 8.6

yıldızlararası 5.sıradan listemize giriş yapan Yıldızlararası filmi, hepimizin izafiyet teorisini bilmesini sağlamıştır. Geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinen Cooper'ın amacı iki çocuğuna da güvenli ve güzel bir hayat bırakmaktır. Geçmişteki bilim kariyerini özleyen Cooper'ın karşısına çıkan teklif bir anda herkesin hayatını değiştirir. Filmin Başrol Oyuncuları: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine Tür: Bilimkurgu, Dram Fragman İçin Tıklayın.

4. Başlangıç (2010) - IMDb: 8.8

başlangıç 4.sıradan listemizde yer almaya hak kazanan Başlangıç filmi, usta oyuncu Leonardo DiCaprio'nun başrollüğünde çekilmiştir. DiCaprio bu filmde hırsızlıkta master yapmış "Dom Cobb" ile karşımıza çıkmaktadır. Uzmanlık alanı rüya görme anında bilinçaltındaki değerli sırları çalmaktır. Filmin Başrol Oyuncuları: Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Ellen Page Tür: Bilimkurgu, Gerilim Fragman İçin Tıklayın.

3. Dövüş Klubü (1999) - IMDb: 8.8

dövüş klubü 3.sırada yer alan Dövüş Klubünün başrolünde herkesin tanıdığı yakışıklı oyuncu Bradd Pit yer almaktadır. Sigorta memuru olan Jack, uzun bir süredir "insomnia" yani uykusuzluk hastalığından şikayetçidir. Kendi sorunlarından uzaklaşmak için grup terapilerine katılınca olaylar gelişmektedir. Filmin Başrol Oyuncuları: Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter Tür: Gerilim, Dram Fragman İçin Tıklayın.

2. Baba 2 (1974-1990) IMDb: 9.0

baba 2 Listemizde 2.sırada yer alan Baba 2 efsanevi ilk filmin devamı olup altı adet Oscar ödülü kazanmıştır. Amerika'ya yeni gelen genç Corleone, 1917 yılında New York şehrinin mafyalarından birinin liderini öldürünce saygınlık kazanıp korkulan biri haline gelmiştir. Filmin Başrol Oyuncuları: Al Pacino, Robert De Niro, Diane Keaton Tür: Polisiye, Dram Fragman İçin Tıklayın.

1. Esaretin Bedeli (1994) IMDb: 9.3

esaretin bedeli
Listemizde 1.sırada yer alan Esaretin Bedeli, Andy ve Red isimli iki mahkumun parmaklıklar ardında kurduğu, hayatta kalma mücadelesini temel alır. Mahkumlardan biri olan; genç, becerikli, bankacı Andy Dufresne'dır. Andy eşini ve eşinin sevgilisini öldürmek suçundan tutuklanarak müebbet hapis cezasına çarptırılır. Böylece Esaretin Bedeli adlı film heyecanlı bir hal alarak kızışmaya başlar. Andy'nin gittiği Shawsank Hapishanesi’nde işkence, tecavüz ve bunun gibi bir çok kötü olayın yaşanmasına rağmen Andy iyimserliğinden ve hayatta kalma mücadelesinden asla vazgeçmez. Bu durumu gören diğer mahkumlar Andy'den etkilenerek umut etmeye başlarlar. Herkes bulundukları hapishanenin dışında özgür bir yaşamın olduğunun inancına bağlanır.
Filmin Başrol Oyuncuları: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton Tür: Dram Fragman İçin Tıklayın. Önerilen İçerik: Mars Hakkında 10 Tuhaf Bilgi! İnfoburda.com / Sinema ve Dizi