Kaisa Ct / Kaisa’nın Güçsüz Olduğu Karakterler ve Hikayesi (2022)

Kaisa Ct / Kaisa’nın Güçsüz Olduğu Karakterler ve Hikayesi (2022)
Kaisa Ct / Kaisa’nın Güçsüz Olduğu Karakterler ve Hikayesi (2022)

Alt koridorun en güçlü şampiyonlarından birisi olan Kaisa karşınıza geldiyse size rahat vermeyebilir. Bu yüzden sizler için içeriğimizde Kaisa’nın karşısına alabileceğiniz güçlü karakterleri derledik. İşte Kaisa Ct


Kaisa Counter (CT)

Oyun içerisinde rahat farm yapabilmeniz çok önemlidir. Ancak bunu yapabilmek için karşınızdaki karakter alacağınız şampiyondan güçlüyse biraz sıkıntı çekebilirsiniz. Eğer Kaisa’nın karşısına (CT) Ashe, Caitlyn, Draven, Ezreal, Tristana karakterlerini alırsanız oyun içinde zayıf kalmanız çok düşüktür.


Kaisa’dan Güçsüz Olan Karakterler

Her ne kadar Kaisa’dan güçlü karakterler bulunsa da güçsüz karakterlerde vardır. Bu karakterler Jhin, Jinx, Kog’Maw, Varus ve Miss Fortune'dir. Saydığım bu karakterleri Kaisa’nın karşısına alırsanız onun karşısında güçsüz ve zayıf kalabilirsiniz.


Kaisa Yetenekleri

Bu kısımda sizin için Kaise karakterinin yeteneklerine ve ne işe yaradıklarına değindik. İşte Kaisa karakterinin yetenekleri. İkinci Deri Kaisa normal saldırılarıyla rakibini bir plazmayla işaretler. Bu plazma giderek artan ilave büyü hasarı verir. Üst üste yapılan saldırılardan sonra plazma patlar ve hedefin eksik can miktarına göre anlık hasar verir. Icathia Yaylımı Bu yetenek Kaisa’nın çevresindeki rakiplere eşit olarak dağılan birçok sayıda atış yapabilmesini sağlar. Ancak aynı hedefe birden fazla atış isabet ederse hedef daha az hasar alır. Hiçlik Topu Kaisa’nın isabet ettirdiği ilk rakibi açığa çıkararak ona büyü hasarı veren bu top aynı zamanda plazma yükü veren bir Hiçlik enerjisi ışını ateşler. Gücün Sınırı Güç toplayarak hareket hızını bir süre için arttıran Kaisa bu sırada normal saldırıda bulunamaz. Gereken enerji toplanınca Kaisa en büyük silahlarını çıkararak saldırı hızını birkaç saniyeliğini arttırabilir. Normal saldırılar, Gücün Sınırının bekleme süresini azaltır. Ölümcül Dürtü Kaisa, plazma ile işaretlediği bir şampiyonun yakınındaki bir noktaya doğru çok yüksek bir hızla atılır. Bu atılış uzun mesafelidir. Hedefine vardığında ise kısa süreliğine hasar soğuran ir kalkan kazanmış olur.


Kaisa Hikayesi

Hiçliğin Kai'Sa olarak bilinen gözü kara avcısı hakkındaki en ilgi çekici şey, hayata gözlerini hiç de ilginç olmayan bir şekilde açmış olması. Ne nesiller boyu süren savaşlarla güçlenmiş bir savaşçı kabilesinden geliyordu ne de Shurima’nın altında dolaşan tahayyül edilemez dehşetleri alt etmek için uzak diyarlardan çağrılmıştı. O sadece, güneyin acımasız çöllerini kendilerine yuva bellemiş sevgi dolu bir anne babanın kızıydı. Burada gündüzleri arkadaşlarıyla oynar, geceleriyse dünyadaki yerini merak ederek hayallere dalardı. Onuncu yazına geldiğinde, genç Kaisa'nın kaderi sonsuza dek değişecekti. Yaşı biraz daha büyük olsa belki köylerde baş gösteren sıra dışı olayların biraz daha farkına varabilirdi: Etrafta dolaşan ve aşağılardaki karanlık güçler için adak isteyen yabancılardan dolayı annesi her gün, ona evden çıkmamasını salık veriyordu. Kaisa ve arkadaşları olanları ciddiye almayadursun, akşamın birinde göçebe çobanlardan alınmış bir ağıl dolusu adaklık keçiyle karşılaştılar. Babasının ona sekizinci doğum gününde verdiği bıçağı kullanan Kaisa hayvanların iplerini kesti ve onları yakınlardaki bir kanyona doğru özgür bıraktı. Bunun zararsız bir eşek şakası olduğunu düşünmüştü, oysa akıl almaz bir şey gerçekleşti. Zemin sarsılmaya, gökyüzü ışık patlamalarıyla alev alev yanmaya başladı. Çocuklar canlarını kurtarmak için kaçışıyordu.