Kayn Ct - Kayn’ın Güçsüz Olduğu Karakterler

Kayn Ct - Kayn’ın Güçsüz Olduğu Karakterler
Kayn Ct - Kayn’ın Güçsüz Olduğu Karakterler

Ormanda en çok tercih edilen şampiyonlardan birisi olan Kayn gücüyle bilinir. Eğer karşınıza geldiyse ona karşı akıllı bir karakter seçmelisiniz. Bu yüzden sizler için Kayn’ın güçsüz olduğu karakterleri derledik. İşte Kayn Ct… Aynı zamanda LoL kadın karakterlerinin hikayelerini okumak için League of Legends En Çekici Kadın Karakterleri ve Hikayeleri adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.


Kayn Counter (Ct)

Bazen oyunu taşıyabilmek için yetenek gerekmez. Oyun içerisindeki karakterler de çok önemlidir. Eğer Kayn’ın karşısına Warwick, KhaZix, Kindred, Rengar ve Shen karakterlerini alırsanız onun karşısında kaybetme oranınız çok düşük olacaktır.

Kayn’dan Güçsüz Olan Karakterler

Eğer birazdan sayacağım karakterleri Kayn’ın karşısına almışsanız ondan bir adım geride kalmışsınız demektir. Oyunda güçlü kalmak istiyorsanız Kayn’ın karşısına Aatrox, Amumu, Kayle ve Taliyah karakterlerini almamaya özen gösteriniz.

Kayn Yetenekleri

Darkin Tırpan

Kayn yanında kadim bir silah taşır ve silahın içindeki darkin Rhaast’la hakimiyet mücadelesi verir. Kayn menzilli rakipleri avlarsa gölge becerilerini ustalaştırır fakat yakın dövüşçü rakiplerle mücadeleye girerse Rhaast ustalaşır.

Karanlık Hasat

Kayn ileri atılarak hamlenin sonunda yakınındaki rakiplere saldırır. Kayn’ın hem hamlesi hem de saldırının kendisi fiziksel hasar verir. Karanlık hasar canavarlara ilave hasar verir.

Kasvet Dalgası

Kayn’ın bu yeteneği düz bir hat üzerinde isabet ettiği bütün rakiplere hasar verir ve onları büyük oranda yavaşlatır.

Gölge Yolu

Kayn hareket hızında anlık artış ve kısa süreliğine duvarların içinden geçebilme yeteneği kazanır. Bir duvara ilk girdiğinde küçük bir miktar iyileşir. Duvardan girmesi Gölge Yolu’nun süresinin büyük oranda artmasını sağlar ancak Kayn çatışma halindeyse süre artışı kazanamaz.

Davetsiz Misafir

Kısa süre önce hasar verdiği yakın bir rakibin bedeninin içine girebilen Kayn o şampiyonu işgal ettiğinde birkaç saniyeliğine hedef alınamaz hale gelir. Rakibin içinde kaldığı süre yetenek yeniden kullanılırsa etkisi erken sona erer. Ardından Kayn kurbanının bedenini yırtarak dışarı çıkar ve anlık hasar verir.

Kayn Hikayesi

Noxus'lu olarak dünyaya gelen Shieda Kayn, pek çok yaşıtıyla birlikte çocuk yaşta orduya alınmıştı. Bu acımasızca uygulama yalnızca Boram Darkwill'in imparatorluğunun en sinsi komutanları tarafından kullanılırdı. Navori'deki Placidium'da yaşanan ve çok acı sonuçları olan çatışmadan sonra, işgal planı kasten uzun bir yıpratma savaşına dönüştürülmüştü. Ionia'lıların merhameti sömürülmesi gereken bir zayıflıktı. Savaşçıları, masum olduğunu düşündükleri kişileri öldürmekte tereddüt ederdi. Eline tutuşturulan kılıcı zar zor taşıyan Kayn'in ilk savaşının ayrıca son savaşı olacağı tahmin ediliyordu. Bahrl eyaletine saldıracak olan Noxus güçleri, Epool Nehri'nin denize döküldüğü noktadan karaya çıkmıştı. Kayn'le diğer çocuk askerlere gönülsüz bir öncü kuvvet denebilirdi. Karşılarında evlerini geri dönmüş işgalciden korumaya çalışan, düzensiz yerel gruplardan başkası yoktu. Genç yoldaşları çabucak öldürülse ya da savaş alanından kaçsa da Kayn hiçbir korku belirtisi göstermedi. Ağır kılıcını bırakıp yerden bir orak aldı ve dehşete kapılan Ionia'lılara, tam da Noxus'un düzenli askerleri yan taraftan hücum ederken saldırdı. Sebep oldukları katliam tam anlamıyla şok ediciydi. Çiftçiler, avcılar hatta birkaç vastaya çok kısa sürede vahşice katledilmişti.