Metin2 Hakkında Bilinmeyen İlginç Detaylar!

Metin2 Hakkında Bilinmeyen İlginç Detaylar!
Metin2 Hakkında Bilinmeyen İlginç Detaylar!

Metin2 Hakkında Bilinmeyenler

2005 yılında piyasaya sürülen Metin2 oyunu ülkemizde çok sevildi. Çoğu Türk gencinin Metin2 ile anısı ve hikayesi vardır. 2020 yılında olmamıza rağmen Metin2 oynanmaya devam ediyor. İşte sizler için hazırladığımız Metin2 hakkında bilinmeyenler.

metin2 hakkında bilgiler


1. Metin2 oyununa düzeni sağlamak adına GM oyuncuları vardır. Bu oyuncular aylık para kazanmaktadırlar. Bu oyuncuların para kazandıkları kanıtlanamamıştır.


2. Metin 2 oyunun sahibi olan Gameforge firması oyunun yüzlerce açığı olduğu halde bu hataları oyunculara hissetirmemeyi başardı. Bu açıkları yapılan küçük güncellemelerle Gameforge hataları kapatıyor. Metin 2 çıkmasından bu zamana 15 yıl geçsede hala yüzlerce hatası bulunmaktadır.


3. Metin 2 oyunu Asya kökenli olduğu için ilk Türkçe serveri dil problemi çekiyordu. Bu sorun yarı Çince yarı Türkçe’dir.


4. Metin 2 oyunu ilk piyasaya sürüldüğünde açılan ilk serverin adı Alesta değildi. Bu serverin gerçek adı metin2-Turkey konulmuştu. Yeni serverlar açıldıktan sonra ilk açılan serverın adı Alesta yapıldı.


5. Metin 2 karakterlerinin sadece erkek olanları mevcuttu. Kadın karakterler sonradan oyuna eklendi.


6. Metin 2 çıktığı ilk zamanlar hileler başına dert olmuştu. Yapılan tüm hileleri diğer oyuncular görebiliyordu.


7. Metin 2 kadın karakterleri oyuna eklendiği zamanda seslendirmeleri erkek sesiydi. Bu durum oyuncular tarafından uzun zaman boyunca dalga konusu oldu.


8. Metin2 oyunun ilk açıldığı zaman hatalarından biri ise savaşçı karakteri kullanırken aynı zamanda bir diğer şaman karakterinin yeteneklerini kullanabilme hatası vardı.


9. Metin 2 ilk zamanlarında balıkçılık küresi ve saç boyası temizleyicisi yoktu ilerleyen günlerde sonradan eklendi.


10. Metin 2 ilk oynandığı zamanlar küçük sorunları vardı. Bu sorunlar oyunun arada kopması ve oyunun gitmesi alışılmış bir durumdu.


11. Metin 2 oyununun sahibi olan Gameforge hileleri isterse engelleyebilecek güçte. Fakat hileler devam ediyor.


12. Metin2 ilk zamanları oyun içinden markete girilmiyodu. Ödeme seçeneklerinde mobil ödeme yoktu sadece kredi kartı ödeme özelliğine sahipti.


13. Metin1 oyunu hala oynanabilir halde fakat görüntüsü çok kötü.


İnfoBurada.com