Modem Dsl Işığı Yanmıyor (İnternet Yok) Sorunu Çözümü

Modem Dsl Işığı Yanmıyor (İnternet Yok) Sorunu Çözümü
Modem Dsl Işığı Yanmıyor (İnternet Yok) Sorunu Çözümü

Dsl Işığı Yanmıyor (İnternet Yok) Sorunu Nasıl Çözülür?

Dsl ışığı neden yanmıyor? Öncelikle Dsl ışığının yanmaması demek internetinizin olmadığı anlamına gelmektedir. Kablo bağlantınızın doğru olduğunda emin olmalısınız. Eğer kablo hattınızda bir problem yaşanırsa internetinizde kopukluk meydana gelir ve böylelikle dsl ışığınız yanmaz. İlk olarak size önerimiz modeminizi kapatıp açmanız. Ardından sorun hala aynıysa kullandığınız internet firması ile iletişime geçmelisiniz.

 

modem dsl ışığı yanmıyor turknet


Modem Dsl Işığı Yanmıyor

Dsl ışığı sizin internet bağlantınız olup olmadığını gösteren bir ışıktır. Eğer yanmıyorsa hiçbir şekilde internete bağlanamazsınız. Dsl ışığı yanmıyorsa modeminize reset atarak yeniden kurulum yapabilirsiniz. Diğer bir çözüm ise modeminizin yazılımını güncellemeniz. Modem yazılım güncellemesi telefonlarda ki gibi otomatik olarak gelmez. Bu nedenle de işlemi kendiniz yapmamız gerekir. Hangi modem markasına sahipseniz. O modemin web adresinde ayrıntılı bir şekilde modeme nasıl yazılım güncellemesi yapılacağı aktarılmaktadır.

 

modem dsl ışığı yanmıyor türk telekom


Dsl Işığı Yanmıyor Sorunu Çözümü

Kablo bağlantılarınızın doğru olması gerekmektedir. Modemi yeniden başlatarak güç kablosunu çıkarıp takın. Sadece güç düğmesine basmanız yeterli olmayacaktır. Hala dsl ışığı yanmıyorsa aynı işlemi tekrar yapın fakat biraz bekleyin. DSL ışığı tüm bu yaptıklarınızın ardıdan hala yanmıyorsa, modeminizin arkasında bulunan gri dsl kablosunda herhangi bir aşınma, kaçak gibi benzeri arızalar var mı diye kontrol edin. Eğer kablo da bir sorun yoksa internet firması ile iletişime geçin ve destek kaydı oluşturun.