Mordekaiser CT, Mordekaiser Güçsüz Olduğu Karakterler

Mordekaiser CT, Mordekaiser Güçsüz Olduğu Karakterler
Mordekaiser CT, Mordekaiser Güçsüz Olduğu Karakterler

Üst koridorun vazgeçilmezlerinden birisi olan Mordekaiser çok güçlü olduğu için herkes tarafından tercih ediliyor. Bu gücü durdurabilmek için bilgili olmak gerekir.  Bu yüzden sizler için içeriğimizde Mordekaiser’in karşısına alabileceğiniz güçlü karakterleri derledik. İşte Mordekaiser Ct


Mordekaiser Counter (CT)

Mordekaiser’i oyundan düşürebilmek gerçekten zordur. Ancak birazdan sizlere sayacağımız karakterleri Mordekaiser’in karşısına alırsanız onun karşısında güçlü kalabileceksiniz. Bu karakterler Zyra, Garen, Yorick, Lux ve Swain’dir.

Mordekaiser’den Güçsüz Olan Karakterler

Her ne kadar Mordekaiser’den güçlü olan karakterler varsa güçsüz şampiyonlarda vardır. Eğer Mordekaiser’in karşısına Akali, Diana, Fizz, Kassadin ve LeBlanc karakterlerini alırsanız onun karşısında başarı gösterebilmeniz bir hayli zordur.

Mordekaiser Yetenekleri

Karanlık Azap

Mordekaiser şampiyonlara 3 saldırı veya yetenek isabet ettirirse güçlü bir hasar dairesi ve hareket hızı kazanır.

Mahvet

Gürzüyle yere bir darbe indirerek isabet alan rakiplere hasar veren Mordekaiser’in bu yeteneği tek bir rakibe isabet ederse hasar artar.

Yıkılmaz

Mordekaiser verdiği ve aldığı hasarı bir kalkan oluşturmak için biriktirir. İyileşmek için bu kalkanı tüketebilir.

Ecelin Eli

Mordekaiser bu yeteneği sayesinde kendi belirlediği bir alandaki bütün rakipleri kendine doğru çeker.

Ölüler Alemi

Mordekaiser kurbanını farklı bir boyuta sürükler ve rakibin niteliklerinin bir bölümünü çalar. Eğer kurbanı ölürse, yeniden doğana kadar bu nitelikler Mordekaiser’de kalır.

Mordekaiser Hikayesi

Artık geçmişte kalmış bir çağda, kuzeyin vahşi topraklarını Sahn-Uzal adlı acımasız bir savaş beyi kasıp kavuruyordu. Kötücül inançlarının verdiği güçle, karşısına çıkan her kabileyi ve yerleşimi ezip geçerek temelini kan ve ölümle attığı bir imparatorluk kurmuştu. Fani yaşamının sonu yaklaşırken görkemli Kemikten Saray'da ilahlarının şölen masasında kendine ebediyen bir yer edindiğinden emindi. Ama öldüğünde, karşısında ne görkemli salonlar buldu ne de şölen masaları. Onun yerine bomboş bir bozkırda duruyordu Sahn-Uzal. Etrafını maddi olmayan bir sis sarmıştı. Kulaklarını karmakarışık fısıltılar dolduruyordu. Zaman zaman yanından kendi yitişlerine doğru giden, hayaletsi şekillerden ibaret başka kayıp ruhlar geçiyordu. Sahn-Uzal hiddetle dolup taştı. İnandıkları yalan mıydı? Yoksa dünya üzerine kurduğu tahakküm, böylesine istediği ölümsüzlüğü elde etmek için yeterli mi değildi? Bulup bulacağı, bu boşluktan ibaret olamazdı ama ucu bucağı da yok gibiydi. Kendisinden daha güçsüz ruhların yavaş yavaş sise karışıp dağılmasını ve yok olmasını seyretti.