Shen Ct - Shen’in Güçsüz Olduğu Karakter ve Şampiyonlar

Shen Ct - Shen’in Güçsüz Olduğu Karakter ve Şampiyonlar
Shen Ct - Shen’in Güçsüz Olduğu Karakter ve Şampiyonlar

Tanklığı ve skilleri sayesinde üst koridorda en çok tercih edilen karakterlerden birisi olan Shen güçlü şampiyondur. Shen ultisi yüzünden çok dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden sizler için içeriğimizde Shen’in karşısına alabileceğiniz güçlü karakterleri derledik. İşte Shen Ct…


Shen Counter (CT)

Skilleri yüzünden çok sinir bozucu olan Shen’in güçsüz olduğu bazı karakterler vardır. Eğer Shen’in karşısına Yorick, Jayce, Warwick, Vladimir ve Teemo şampiyonlarını alırsanız hem koridorda hem de oyunda güçlü olabileceksiniz.

Shen’den Güçsüz Olan Karakterler

Shen tanklığı sayesinde çok sevilir ve tercih edilir. Eğer Shen’in karşısına Zed, Jarvan IV, Malphite, Pantheon ve Riven karakterlerini alırsanız onun karşısında güçsüz ve işlevsiz kalma şansınız yüksektir. Bu yüzden saydığım bu karakterleri Shen’in karşısına almamanızı öneririz.

Shen Yetenekleri

Ki Kalkanı Shen büyüyü kullandıktan sonra bir kalkan kazanır. Diğer şampiyonları etkisi altında bırakmak, bu kalkanın bekleme süresini azaltır. Alacakaranlık Saldırısı Ruhani kılıcını saldırılarında kullanmak için geri çağıran Shen, hedefin azami can miktarına göre hasar verir. Bu kılıç bir şampiyona çarparsa saldırılar güçlenir ve kılıcın çarptığı bütün şampiyonlar %35 oranında yavaşlar. Ruh Sığınağı Bu sığınak Shen veya ruhani kılıcının çevresindeki takım arkadaşlarına yönelik saldırılar önlenir. Shen’in ruhani kılıcı 1,75 saniye boyunca koruyucu bir alan meydana getirir. Gölge Fırlayışı Shen istediği bir yöne atılarak yoluna çıkan şampiyon ve canavarlara bir hasar verir. Aynı zamanda onları 1,5 saniye boyunca kışkırtır. Birlikten Kuvvet Doğar Shen seçtiği bir takım arkadaşını gelen hasarlara karşı korumak için onun yanına ışınlanır. 5 saniyeliğine takım arkadaşının can miktarına bağlı olarak yüksek oranda kalkan veren Shen hasar soğuran bir kalkan kazanır ve ruhani kılıcı ile birlikte takım arkadaşının yanına ışınlanır.

Shen Hikayesi

Hem ruhlar aleminde hem de fani dünyada çözülemeyen bir gizem olan Shen, bunların ikisine de ait değil. Kuzey Navori’nin en saygı gören ailelerinden birinin üyesi olmasına rağmen, Shen'in kaderini belirleyen şey babasının Kinkou Tarikatı'nda Alacakaranlığın Gözü görevini üstlenmesi oldu. Shen, Büyük Usta Kusho'nun oğlu olduğundan dolayı tarikatın kültürüyle iç içe büyüdü. İnançlarının temel prensipleri ona Ionia'nın günbatımı kadar tanıdık geliyordu. Ağacın budanmasının ne kadar gerekli olduğunu, güneşi yolunda tutmanın kararlılığını ama bunlardan da öte Yıldızları seyretmenin bilgeliğini öğrenmişti. Çocukluğu boyunca meditasyon yapıp ders çalıştı. Öğretmenleri Shen'in örnek bir öğrenci olduğunu düşünürdü. En yakın arkadaşı, antrenman maçlarında onunla boy ölçüşebilen tek kişi olan genç çömez Zed’di. İki çocuk kardeş gibi büyüdü ve sık sık birbirlerine umutlarını, hayallerini açtılar. Shen, bir konuya farklı bir açıdan bakmak istediğinde hep Zed'e danışırdı. İki arkadaş, Kinkou'nun en çok gelecek vaat eden öğrencileri olarak anılmaya başladı. Becerileri geliştikçe Kusho onları beraberinde tehlikeli görevlere götürmeye başladı. Hatta, Zhyun eyaletinin başına bela olan Altın İblisin aranmasına bile katıldılar. Arayışları yıllar sürdü ama Shen, sayısız kanlı cinayeti ortaya çıkardıktan sonra bile görevine bağlı kaldı. “İblisi” sonunda yakaladıklarında, gezici bir tiyatroda çalışan kendi halinde bir sahne görevlisi olan Khada Jhin olduğunu gördüler. Büyük Usta Kusho, suçlunun idam edilmek yerine hapse atılması emrini verdi.