Valorant Herkese Nasıl Yazılır?

Valorant Herkese Nasıl Yazılır?
Valorant Herkese Nasıl Yazılır?

Son zamanlarda popüler Riot Games tarafından çıkarılan oynaması ücretsiz FPS oyunlarından olan Valorant oynarken çoğu kişi sol alt taraftan sohbeti kullanıp ihtiyaç duymaktadır. Enter'a basıp sohbet kısmına yazdıklarınız sadece takıma gidiyorsa yapmanız gereken çok basit bir şey var. Enter ile birlikte Shift tuşuna basmanız gerekiyor Shift + Enter yaptığınızda herkese açık sohbete erişebileceksiniz. 

Valorant Herkese Yazma - Karşı Takıma Nasıl Yazılır?

Yukarıda da belirtildiği üzere sadece Enter basarsanız bu takım arkadaşlarınıza yazacağınız mesajlar için açılacak sohbet kısmıdır. Yapmanız gereken Shift ile birlikte Enter tuşuna basmaktır. League of Legends oynayanlar herkese nasıl yazılacağını çok iyi biliyordur. Çünkü o oyunda da sistem bu şekilde işlemektedir. Eğer ayarlar bölümünden herkesle sohbeti kapattıysanız ayarlar ve genel bölümünden herkes ile konuşma seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Shift enter yapmak zor geliyorsa sohbete /all yazdıktan sonra girmek istediğiniz mesajı girebilirsiniz. 

  • SHIFT + ENTER

  • Yazacağınız mesajın başına /all komutunu ekleyin.

Hala yazamıyorsanız TAB bölümünden "karşı takımı tamamen sustur" butonuna basmışsınızdır. Kaldırırsanız sorununuz çözülecektir.

Valorant Özel Mesaj Atma (Fısıldama)

Maç sonunda tüm takıma değilde sadece bir oyuncuya seslenmek ve fısıldamak isterseniz, ilk önce chat'i açın daha sonra /w yaptıktan sonra oyuncunun adını yazmaya başlayın ve tab ile oto doldurma yaptıktan sonra yazınızı enter'a basarak istedğiniz oyuncuya gönderebilirsiniz. Bu mesajı sadece gönderdiğiniz kişi görebilir.