Minecraft Eyer Yapımı Eyer Nasıl Yapılır ?

Minecraft Eyer Yapımı Eyer Nasıl Yapılır ?
Minecraft Eyer Yapımı Eyer Nasıl Yapılır ?

Minecraft Eyer Yapımı

Dünyanın en çok satın alınan ve en unutulmaz oyunlardan biri olan Minecraft oyunu halâ çok sevilen bir oyundur. Halâ çok oynanan oyunlardan biri olan Minecraft 'ta en çok aranan eşyalar arasında bulunan eyer oyun içerisinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu yazımızda sizlere eyer nasıl yapılır, eyer nereden bulabiliriz, eyer nasıl düşürülür, minecraft eyer yapımı gibi sorularınızın cevabını vereceğiz.

Eyer Nedir?

Eyer eşeklerin, katırların, domuzların ve atların üzerine binilmesi için gereken eşyadır. Eyer olmadan bu katırların, domuzların ve atların üzerine sadece çok kısa bir süreliğine binebilirsiniz. Sizi direk üzerinden atarlar. Peki eyer nasıl yapılır, eyer nasıl düşürülür. Aşağıdaki bölümde bu sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Minecraft Eyer Nasıl Yapılır ?

Önceki sürümlerde eskiden olsa da şuan eyeri hiçbir şekilde yapamazsınız. Bazı oyuna yapılan modlar sayesinde eyer yapabilirsiniz ama bunlarla hiç uğraşmak istemiyorsanız eyer elde etmenin farklı yolları da vardır. İki farklı şekilde eyeri elde edebilirsiniz. Bunlar olta ile eyer bulmak ve tapınaklar, köyler ya da zindan gibi yerlerden eyer bulmaktır.

Olta ile Eyer Bulmak

Olta ile eyer bulmak eyer elde etmenin yollarından birisidir. Ama bunun için zaman ve sabır gereklidir. Eyeri tutmak aynı balık tutar gibidir. Elinize oltayı alıp denize atıp çıkartabilirsiniz.

Tapınaklar, Köyler ya da Mob Spawner Yerlerinde Bulmak

Eyer elde etmenin bir diğer yolu da tapınaklar, köyler ya da zindan gibi yerlere gitmektir. Aşağıdaki kısımda ayrıntılı bir şekilde sizlere nereden bulabileceğinizi anlattık.

  1. Eğer köylere giderseniz demirciyi ve onun evini bulmanız gerekmektedir. Demircinin evinin sandığında düşük bir ihtimal de olsa  bulabilirsiniz.
  2. Eğer tapınaklara giderseniz karşınıza birden fazla sandık gelir. Fakat bu sandıktan eyer çıkma olasılığı yine düşüktür.
  3. Eğer zidana giderseniz iki tane sandık karşınıza çıkar. Bu sandıklardan birinden çok büyük bir ihtimal eyer elde edebilirsiniz.