Valorant Chyper Karakterinin Özellikleri (2022)

Valorant Chyper Karakterinin Özellikleri (2022)
Valorant Chyper Karakterinin Özellikleri (2022)

Chyper Özellikleri

Valorantta neredeyse hiç oynanmayan fakat özellikleriyle oyunun kaderini değiştiren chyper karakterinin özelliklerini yazımızda bulabilirsiniz. İşte valorant chyper karakterinin tüm özellikleri;


Q - Siber Kafes

Chyper bu özelliğiyle adeta bir sis oluşturur. Oluşturduğu sisin içerisine giren düşmanlar ses verir. Chyper kafesinin içerisine giren düşmanları tespit ettiğinde ateş etmeye başlayabilir. Düşmanlar kafesin içerisine girildiğinde çemberin içerisinde kaldığını hisseder.


E - Gizli Kamera

Chyper'ın bu özelliği görünmez bir kamera yerleştirir. Belirli uzaklığa yerleştirebileceğiniz bu kamera "E" tuşuna basıp bir köşeye konur. Kullanılmazken görünmez olan kamera tekrar "E" tuşuna basıldığında aktif hale gelir. Aktif hale gelen kameradan düşmanlar mouseun sol tıkına basılarak işaretlenir. İşaretlenen düşman "F" tuşuna basıp üzerindeki kamera işaretleyicisini çıkarması gerekir. Unutmamanız gereken son nokta ise Chyper kamerasından düşmanları izlerken kamera görünür hale gelir ve düşmanlar silahlarıyla kamerayı yok edebilir. Bu yüzden kamera görülmesi zor kör noktalara koyulmalıdır.


C - Bubi Tuzağı

Chyper'ın yerleştirdiği bubi tuzakları düşmanlar tarafından uzaktan görülemez. Ancak tuzağın yakınına yavaşça gelen düşman bubi tuzağını zor da olsa farkedebilir. Yakalanan düşmanlar eğer tuzağı kırmazsa kısa süre içerisinde sersemler ve neredeyse etkisiz hale gelir. Ayrıca tuzağa yakalanan düşmanların hareketi de belirli bir mesafeye kadardır. Tuzak düşmanı kendisine çekerek hareket etmesini engeller.


X - Nöron Hırsızı

Chyper öldürdüğü bir düşmanın yakınına giderek kafasındaki şapkayı "X" tuşuna basarak düşmanına fırlatır. Fırlatılan bu şapka tüm düşmanların nerede olduğunu kısa bir süreliğine gösterir. Oyunun en etkili özelliklerinden birisi olan Chyper'ın ultisi gidişatı değişterecek kadar önemllidir. Doğru kullanımlarda güzel sonuçlar elde edilebilir.


Chyper Hikayesi

Faslı bilgi uzmanı ve tek kişilik gözetleme ağı Cypher, düşmanın her hareketini bilir, her sırrını duyar ve her manevrasını görür. Cypher'ın gözleri hep üzerinizdedir.