Minecraft Büyü Nasıl Basılır? Büyü Masası Kullanımı (2022)

Minecraft Büyü Nasıl Basılır? Büyü Masası Kullanımı (2022)
Minecraft Büyü Nasıl Basılır? Büyü Masası Kullanımı (2022)

Minecraft'ta büyü masasının nasıl kullanabileceğini öğrenmek sandığınız kadar zor bir işlem değildir. Büyüler oyunda daha çabuk gelişmemize yardımcı olan bir faktördür. Verimlilik büyüsü kazmaya basıldığında hızlı kırmasını sağlarken, keskinlik büyüsü kılıcınıza hasar arttırmayı sağlayabilir. Peki bu büyüler nasıl kullanılır? İşte minecraft büyü masasının kullanımı;


Büyü Basmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Büyü basmak için bizlere gerekli olan malzemeler sırasıyla kitap, kitaplık ve büyü masasıdır. Büyü masasının yapımını görmek için buraya, kitaplığın yapımını görmek için buraya, kitabın yapımını görmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.


Minecraft Büyü Masası Kullanımı

Büyü masamızı yerleştirdikten sonra etrafında bir boşluk bırakacak şekilde kitaplıklarınızı yanlarına dizin. Dizdikten sonra üstüne bir kat daha çıkın. Aşağıdaki gif görseline bakarak ne demek istediğimizi daha net anlayacaksınız. Kitaplıktan gelen bilgiler büyülerinizi basmanızı sağlayacaktır. Büyü basmak için gerekli olan tek şey seviye ve lapis luzilidir.


Minecraft Seviye (Level) Nasıl Kasılır?

Minecraft oyununda seviye kasmak için oyunda yer alan canavarları veya hayvanları kesmeniz gerekmektedir. Her öldürdüğünüz hayvan veya canavar için size belli bir xp yani seviye puanı verilir. 30 seviyeye geldiğinizde ise eşyanıza en üst seviye büyüleri basabilirsiniz. Oyunda seviye puanı toplayabilmenin pek çok yolu vardır. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Oyundaki hayvanları çiftleştirmek
  • Canavar kesmek
  • Elmas, Kömür, Demir ve Zümrüt gibi madenleri kazmak
  • Maden ısıtmak
  • Hayvan kesmek

Minecraft Lapis Luzuli Nasıl Bulunur?

Oyunda lapis luzuli bulmak zor olsa da bulunduğunda bir bloğundan birkaç tane lapis düşmektedir. Lapis bloklarını madenlere inerek bulabilir, dilediğiniz kazma ile kırarak alabilirsiniz.


Minecraft Büyü Nasıl Basılır?

Gerekli olan tüm eşyaları bulduktan sonra büyü masanıza sağ tık yapın. Büyü masanızın içine girdikten sonra kılıcınızı, baltanızı, küreğinizi, kazmanızı veya zırhlarınızı sol bölmeye yerleştirin. Sağ kısma da lapisinizi yerleştirin. Daha sonra hangi büyüyü eşyanıza basmak istiyorsanız üç seçenekten birini seçin.