Rainbow Six Siege Karakterler ve Operatörleri (2022)

Rainbow Six Siege Karakterler ve Operatörleri (2022)
Rainbow Six Siege Karakterler ve Operatörleri (2022)

Rainbow Six Siege Karakterler ve Operatörleri

Dünya’nın en çok oynana fps oyunları arasında yer alan Rainbow Six Siege, her geçen gün daha da popüler hale gelmeye devam ediyor. Bu içeriğimizde sizler için Rainbow Six Siege operatörleri hakkında bilgileri sunacağız. Rainbow Six Siege karakterleri sahip oldukları özellikler ile adeta göz dolduruyor. Rainbow Six Siege karakterleri hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız. Rainbow Six Siege en iyi karakterlerinin özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz. Rainbow Six Siege, çıktığı tarihten bu yana oldukça fazla ilgi gören bir oyundur. Rainbow Six Siege operatörleri birbirinden farklı özelliklere ve yeteneklere sahiptirler. İşte Rainbow Six Siege karakterleri ve operatörleri hakkında bilgiler.


Rainbow Six Siege Nedir?

Oyunda iki adet takım bulunmaktadır. Bu iki takımın asıl hedefleri birbirlerini yenmesidir. Oynanılan her oyunun ardından belirli bir renown kazanırsınız. Kazandığınız bu Renownlar sayesinde de operatör yani karakterler açarsınız. Açtığınız her bir karakterin yani operatörün belirli özellikleri bulunmaktadır. Oyun da her karakterin kendine has yetenekleri bulunmasından dolayı biraz zorlanacaksınız. Özellikle fps oyunlarına karşı bir alışkanlığınız bulunuyorsa çokta yorulmayacaksınız. Rainbow Six Siege, ilk olarak 7 nisan 2015 yılında piyasaya çıkmıştır. Peki ya Rainbow Six Siege karakterlerinin ve operatörlerinin özellikleri nelerdir? İşte Rainbow Six Siege karakterleri hakkında ayrıntılı bilgiler.


Rainbow Six Siege Karakterleri

1- Kapkan

Saldırganların önemli giriş noktalarını kapatma amacıyla kapı ve pencere eşiklerine yerleştirilebilir. Kapkan tuzaklara odaklanan ve her savunma takımında aranan bir operatör. Kapkan’da Giriş Engelleyici Cihaz (EDD-MK II) bulunur. Bu tuzak hareket algıladığında patlayan C4 yüklü bir pakettir.


2- Tachanka

Tachanka’nın yeni cihazı, Shumikha Bomba Atar, bölge reddi ve sevilmeyen açıların kapatılması için mükemmeldir. Ağır yanıcı bombaları birkaç kez sekebilir ve fitil süresi ilk sekmeden sonra başlayarak çok yönlülük sağlar.


3- Glaz

Glaz bir arka hat nişancısıdır, uzak mesafeden yumuşak patlatma ve koruma ateşi sağlama konusunda yeteneklidir. Glaz, özel dürbün kabiliyeti HDS Açılabilir Nişangâh sayesinde uzak mesafeden isabetli atışlar yapabilir.


4- Fuze

Fuze’un en verimli olduğu iki rol agresif yan saldırgan ve alan engelleyici rolleridir. Yetenekleri, savunma özelliklerini yok sayarak belli yerlere konuşlanmış düşmanları dürtmeye yarar. Fuze’un APM-6 parça tesirli yükleriyle salınan patlayıcılar, kolayca delik açılabilen tüm yüzeylerden geçebiliyor.


5- IQ

IQ, sahip olduğunu bileğe takılan cihaz sayesinde duvar arkasından rakibinin yerleştirdiği tüm elektronik cihazları görebilir.


6- Blitz

Balistik kalkana sahiptir. Sekizer taneden üç sıra flaş bombası yüksek yoğunluklu bir ışık kaynağı yaratır.


7- Bandit

Bandit güvenlik sağlayan, hareket halindeyken hedefi koruyabilen ve saldıranların kilit noktalara girişlerini engelleyebilen güvenilir bir karşı sert patlatıcı ve gezicidir. Bandit özel kabiliyeti sayesinde birçok farklı yüzeye elektrik verebilir: Kaba Elektrik Cihazı, nam-ı diğer CED-1 Elektrikli Tel.


8- Jager

Jager, yandan saldıranlara müdahale etmek için haritada devriye gezmeden önce takımına savunma binası oluşturmada yardımcı olabilir. Eşsiz yerleştirilebilir teçhizatı Aktif Defans Sistemi veya ADS sayesinde gelen mermileri yok etme yeteneğine sahiptir.


9- Melusi

Banshee Ses Dalgası Savunması, aynı Maestro’nun Kem Gözü gibi yüzeylere kurulabilir; ama manuel kontrol gerektirmez. Bir rakip yeterince yakınına geldiği an bir çığlık koparır ve rakibini yavaşlatır. Yok edilebilir; ama kurşun geçirmez olduğu için Saldıranların bazı cihazlar kullanmaları veya çok yakından saldırmaları gerekir.


10- Mira

Oksiasetilen kullanılarak yerleştirildiğinde herhangi bir duvarı oyarak tek taraflı bir ayna haline gelebilen, özel olarak tabakalar halinde dizayn edilmiş bir cam. Ancak hava basıncı bozulduğunda, cam yerinden çıkar ve hem savunmacılar, hem taarruzcular için tehlikeli bir açıklık bırakır.


Not: Yukarıda bulunan Rainbow Six Siege karakterlerinin yani operatörlerinin özellikleri ubisoft.com adresinden esinlenerek yazılmıştır. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız. Önerilen İçerik: Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Sistem Gereksinimleri (2021)