CS GO Silahı Sol Ele Alma Kodu ve Tuş Ataması

CS GO Silahı Sol Ele Alma Kodu ve Tuş Ataması
CS GO Silahı Sol Ele Alma Kodu ve Tuş Ataması

Dünyanın en çok oynanan oyunu olan CS:GO aynı zamanda solak oyunculara da sahiptir. Bu oyuncular solak oldukları için oyuna alışmakta zorlanmaktadırlar. Bu içeriğimizde sizin için CS GO'da silahı sol ele alma kodunu ve tuş atamasını derledik. Aynı zamanda bıçak ve tabancayı da sol ele alan bu kod, solak oyuncuların kurtarıcısı olacak. Peki CS GO'da silahı sol ele alma kodu nedir?


CS:GO Silahı Sol Ele Alma Kodu

  • Tab tuşunun üstündeki tuşa basarak geliştirici konsolu aktif edin.
  • Daha sonra konsola "cl_righthand 0" yazın.

Artık silahınız sol elde olacak. Eğer konsolun nasıl açıldığını bilmiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.


CS:GO Silahı Sol Ele Alma Koduna Tuş Atama

Sol elle oynamak için konsoldan ayarları tamamen değiştirmek yerinde bir tuşa da atayabilirsiniz. Bunun içinde tekrardan konsolu açıp "bindToggle Z cl_righthand 0" yazmanız yeterli. Bundan sonra "Z" tuşuna bastığınız zaman silahınızı sol elle kullanabilirsiniz. Ya da oradaki Z'yi değiştirip farklı bir tuş da atayabilirsiniz.


Counter Strike: Global Offensive Nedir?

Valve tarafından geliştirilen CS:GO çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunudur. Serinin son oyunu olan CS:GO, 21 Ağustos 2012 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Kısa süre içerisinde geniş kitleler tarafından sevilerek oynanan bu oyun, günümüzde hala en fazla oynanan oyunlar arasındadır. CS:GO, e-spor konusunda da en önde oyunlardan birisidir. Yüzlerce takımın karşılaştığı mücadeleleri yüzbinlerce kişi tarafından izlenen oyun, bu sayede The Game Award for Best ESports Game ödülünü kazanmıştır. Ayrıca bu oyun son gelen güncellemeyle beraber ücretsiz olmuştur. Böylelikle bu oyunu oynama deneyimini herkes yaşayabilecektir. CS GO'da sol ele atama komudunu ve tuş atamayı belirttiğimiz içeriğin sonuna geldik. Dilerseniz buraya tıklayarak CS GO Crosshair Kodları içeriğimize ulaşabilirsiniz.